Bloodmoon - Supportforum

Wróć   Bloodmoon - Supportforum > Gra & Support > FAQ > Forum

Zamknięty wątek
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06.10.2011, 19:46   #1
Aether
Emeryt
 
Awatar Aether
 
Dołączył: 05.10.2011
Posty: 65
Exclamation Zasady postępowania (Netykieta).

W każdym dziale obejmuje Netykieta, aby wyjaśnić uzupełnienie zasad forum, do których wszyscy użytkownicy mają się dostosować.
Chcielibyśmy prosić wszystkich użytkowników, aby dokładnie zapoznali się z tekstem.

Ogólnie
Dzięki członkom istnieje społeczność i każdy może brać udział w jej życiu. Aby wspólna egzystencja była przyjemna, należy przestrzegać pewnych zasad obcowania ze sobą. Nie mniej jednak rzeczowe wymiany zdań są zawsze mile widziane. Oczywiste jest jednakże to, że z nikogo nie można podczas takich wymian zdań szydzić, naśmiewać się, ani też kogoś obrażać lub ranić w jakiś inny sposób. Najważniejszym przykazaniem jest tutaj wzajemny szacunek.

Uprzejmość
Nigdy nie zapominaj o tym, że po drugiej stronie siedzi też człowiek!
Większość ludzi, pisząc swoje wywody, nie myśli niestety o tym, że ich posty nie są czytane wyłącznie przez komputery, ale także przez (inne?) istoty, w pierwszej linii przez istoty ludzkie.
Pamiętaj zawsze o tym i nie daj się sprowokować do werbalnych wybuchów. Przecież im bardziej bezczelnie i nieuprzejmie się wyrażasz, tym mniej ludzi będzie miało ochotę Ci pomóc, jeśli pewnego dnia będziesz czegoś potrzebował.
Prosta reguła to: nigdy nie pisz tego, czego nie odważyłbyś się powiedzieć adresatowi swojej wypowiedzi prosto w twarz.

Ortografia
Tylko niektórzy z nas studiowali polonistykę i mają polską ortografię w małym palcu. Dlatego każdy może tu pisać, bez względu na to czy ma opanowaną ortografię czy też nie. Jednakże radzimy przed wysłaniem przeczytać jeszcze raz swój tekst, gdyż niektóre błędy ortograficzne mogą prowadzić do nieporozumień.

Wiek
Pokazywanie innym swojej przewagi tylko dlatego, że ma się parę lat więcej na karku, świadczy o arogancji. Działa to oczywiście w obie strony. Wiek nie ma znaczenia, bo równie dobrze czternastolatek może wyrażać się bardzo poważnie, podczas gdy czterdziestolatek tylko się wygłupia i denerwuje innych. Dlatego też nie należy nigdy dyskutowac o wieku.

Werbalne wymiany zdań
Wszystko zależy od tonu wypowiedzi. Każdy w społeczności może przyczynić się do dobrej atmosfery. Jeśli ktoś ma inne zdanie, to jest to zapewnie bodziec do dyskusji, ale nie powód do wzajemnego obrzucania się wyzwiskami lub do grubiaństwa. Nie będziemy tolerować wulgaryzmów i oczywistej wrogości. Postaraj się oddgraniczyć wyraźnie grę od rzeczywistości. To jest forum gry, które nie ma nic wspólnego z realnym życiem.
Kto mimo to będzie się zachowywał niestosownie, musi liczyć się z konsekwencjami i dotyczy to wszystich użytkowników forum. Konsekwencje zależą od ***8222;ciężkości***8221; przewinienia.

Groźby
Nie akceptujemy grożenia. Jeśli na forum padnie groźba, użytkownik musi się liczyć z oficjalnym upomnieniem. Zastrzegamy sobie także dalej idące konsekwencje.

Namawianie do czynów karalnych
Każdy, kto na forum namawia do czynów karalnych, musi liczyć się z prawnymi konsekwencjami. Adresy stron internetowych o treściach zniesławiających, obscenicznych lub propagujących przemoc będą usuwane wraz z użytkownikiem, który adresy te na forum zamieścił.
Na forum nie ma także miejsca na nielegalne kopie.

Crossposting (wysyłanie tej samej wiadomości na więcej niż jedną grupę dyskusyjną)
Jeśli masz pytanie, to wystarczy post na jednym forum. Poprzez zamieszczenie tego samego postu na wszystkich forach nie przyspieszasz otrzymania odpowiedzi, a wręcz przeciwnie. Twój post zostanie bowiem usunięty. Crossposting nie jest mile widziany przez użytkowników forum, którzy zazwyczaj chętnie odpowiadają na pytania. Jest wręcz odbierany jako nieuprzejme zachowanie.
Najpierw poszukaj we wszystkich wątkach (stare posty)
Wciąż powtarzające się pytania na forum często wyprowadzają użytkowników z równowagi. Jeśli pogrzebiesz trochę w starych wątkach, to z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie. Takie rozwiązanie jest o wiele lepsze, bo po pierwsze nie musisz czekać na odpowiedź, a po drugie nie narazisz się innym użytkownikom stawiając po raz kolejny pytanie, na które już wielokrotnie odpowiedziano.

Wybór tytułu
Powinienieś wybierać takie tytuły, po których da się stwierdzić, o co Ci mniej więcej chodzi. Coś takiego jak ***8222;Pomoooooooooocy***8221;, to nie jest dobry tytuł. Niemile widziane są liczne wykrzykniki.
Unikaj pisania tylko i wyłącznie wielkimi literami, bo nie tylko źle się czyta, ale też oznacza to w internecie krzyczenie.

Bądź uprzejmy
Nawet gdy się bardzo śpieszysz zadając pytanie lub odpowiadając na jakieś pytanie, przeczytaj jeszcze raz swój tekst, zanim klikniesz ***8222;wyślij***8221;. Często się zdarza, że taki w pośpiechu napisany tekst robi bardziej negatywne wrażenie, niż to było zamierzone. Zastanów sie też, czy nie możesz zostać źle zrozumiany. Może się to zdarzyć szczególnie w wypowiedziach ironicznych.
Emotikonki, jak np. ;-) (puszczenie oczka) pomagają uniknąć nieporozumień.

Ponaglanie
Na niektóre odpowiedzi trzeba poczekać dłużej niż na inne. Cieszymy się, że tylu z Was udziela się na forum, ale szybkich odpowiedzi nie możemy nikomu zagwarantować. Dlatego darujcie sobie ponaglanie.

Spam
Tak jak na innych forach, tak też u nas nie jest mile widziane, gdy dyskusje są zakłócane przez niepotrzebne posty (spamy). W razie powtarzającego się spamowania podejmiemy odpowiednie kroki.
Ostrzeżenie: nie należy mylić spamu z trashowaniem (trash talk), który jest naturalnym zjawiskiem na forach przeznaczonych do tego typu rozmów (np. wolne forum, grupy dyskusyjne z wątkami rozrywkowymi).

Odpowiedzialność
Każdy użytkownik jest sam odpowiedzialny za swoje posty. Każdy ma prawo do swobodnego wyrażania swoich opinii, ale także prawo dotyczące wolności słowa ma w każdym kraju pewne ograniczenia, szczególnie te, wyszczególnione w kodeksie karnym. Ponadto decyzję o publikacji lub niepublikacji pewnych treści podejmuje ostatecznie operator forum.

Powiedz czasem ***8222;dziękuję***8221;
Tak jak i w prawdziwym życiu, tak też tutaj docenienie trudu innych mówiąc ***8222;dziękuję***8221;, działa pozytywnie na ogólną atmosferę. Jeśli ktoś pomógł Ci, udzielając Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, na pewno się ucieszy z uprzejmej reakcji, bo w końcu, jakby na to nie patrzeć, poświęcił dla Ciebie trochę swojego czasu. Ponadto jest to znak dla innych użytkowników forum, że już ktoś Ci pomógł, czyli temat można odhaczyć.

Linki
Ponieważ to my jesteśmy w pewnym stopniu odpowiedzialni za to, co jest na forum publikowane, linki do obcych stron są generalnie zabronione. Obce linki to linki do stron nie mających nic wspólnego z Playa Games GmbH, wyłączając strony i fora klanów, bractw i rodzin.

Zdjęcia
Umieszczanie na forum zdjęć jest dozwolone, o ile są one zgodne z prawem i z naszymi regułami forum.
Zabronione są na przykład:
- zdjęcia pornograficzne,
- zdjęcia brutalne,
- zdjęcia rasistowskie,
- zdjęcia o charakterze politycznym.
To tylko kilka przykładów. Jeżeli nie jesteś pewien, zapytaj moderatora forum, czy dane zdjęcie jest ok czy nie.

Zamknięte tematy (wątki)
Jeśli moderator zamknął jakiś temat, to nie otwieraj go proszę ponownie. Jeśli temat został zamknięty, to jest ku temu konkretny powód, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie jest to takie oczywiste. Zawsze możesz zapytać odpowiedniego moderatora forum, dlaczego interesujący Cię temat został zamknięty.
Jeśli uważasz, że moderator zamknął temat z pobudek osobistych i chciałbyś w związku z tym złożyć na niego skargę, to napisz PW do super moderatora lub administratora forum.

Prywatne wiadomości (PW)
Masz możliwość napisania do innych użytkowników prywatną wiadomość. Tam możecie po prostu rozwamiać o wszystkim i o niczym, planować wspólne posunięcia klanu lub wymieniać się numerami GG, ICQ itp.
Możecie też wysyłać sobie linki do stron (jak np. teamspeak czy movie studio), które na forum nie są dozwolone.
Zawsze respektujcie osobę, z którą wymieniacie wiadomości i zachowujcie sie tak, jak na cywilizowanych ludzi przystało. Obrażanie, grożenie itp. nie będą tolerowane i w takich przypadkach podejmiemy odpowiednie kroki.

Wypowiedzi polityczne
Każdy ma swoje polityczne poglądy. Jeden myśli bardziej lewicowo, drugi raczej prawicowo, ale to tutaj nikogo nie interesuje, dlatego zachowaj swoje poglądy dla siebie i nie narzucaj ich nikomu.
Jeśli piszesz na forum o polityce, zachowaj ostrożność. Moderator forum jest upoważniony do usuwania postów dotyczących polityki.

Dane kontaktowe
Nigdy nie wiesz, kto czyta forum, a pamiętaj, że każdy może czytać Twoje posty, a więc widzieć też Twoje dane, jeśli je opublikujesz. Dotyczy to wszystkich danych jak numer GG, ICQ, Skype czy TS, adres, numer telefonu, numer komórki itd. itp. Dlatego przesyłaj swoje dane osobowe tylko poprzez PW do tej osoby, która ma je otrzymać!

Nabór do klanów / bractw
Cieszymy się, że identyfikujesz się ze swoim klanem czy bractwem, ale wykorzystuj na reklamę działy na to przeznaczone (najczęściej na dole forum). Jeśli każdy zamieszczałby swoją reklamę gdzie się tylko da, forum straciłoby przejrzystość, a brak przejrzystości grozi przeoczeniem naprawdę ważnych rzeczy.

Nick
Na naszym forum masz niemal nieograniczoną swobodę w wyborze swojego nicka. Ale także tutaj należy przestrzegać reguł.
Twój nick nie może obrażać ani denerwować innych użytkowników. Oczywiście zabronione są też nicki rasistowskie lub propagujące przemoc.

Napastowanie / nagabywanie
Jeśli czujesz się na forum przez inną osobę napastowany jej wypowiedziami, zrób zrzut ekranu i zanotuj nick, datę i godzinę. Możesz też oczywiście zgłosić takie zachowanie od razu u moderatora, ale powinieneś zrobić wcześniej zrzut ekranu.
Ponadto możesz zgłosić to na policji, która może z naszą pomocą ustalić, kto Cię napastował i podjąć odpowiednie kroki.

Powiedz ***8222;nie***8221;
Nikt nie może zmuszać Cię do prowadzenia rozmowy, która jest dla Ciebie nieprzyjemna. Nie musisz odpowiadać, jeśli nie chcesz. Jeśli ktoś Ci się naprzykrza, zgłoś to u moderatorów lub adminów, a oni poinformują o tym ekipę pomocy technicznej.

Spotkanie? Nigdy sam na sam!
Ktoś z gry chciałby się z Tobą spotkać? Dobrze się zastanów, czy tego naprawdę chcesz i porozmawiaj o tym z rodzicami i przyjaciółmi. Wybierz ruchliwe miejsce i zabierz ze sobą przyjaciół, którzy będą w pobliżu. Pozostań w umówionym miejscu - niezależenie od tego, co Ci dana osoba obiecuje. Nigdy nie wiesz, kto będzie tam na Ciebie czekać.

Reklama
Na naszym forum zabroniona jest reklama innych produktów i usług, niż tych oferowanych przez Playa Games GmbH.
Nie oznacza to, że zabronione jest zwierzenie się swojemu rozmówcy z tego, z jakiej klawiatury się korzysta lub jakim samochodem się jeździ, ale na tym należy poprzestać.

Sygnatura
Za pomocą swojej sygnatury możesz nadać swoim postom na forum charakter indywidualny. Aby zachować przejrzystość, należy przestrzegać pewnych zasad.

Skargi
Gra działa dzięki Tobie i całej społeczności. Twoja opinia jest więc dla nas bardzo ważna. Nie mamy też nic przeciwko skargom, gdyż dzięki nim możemy ciągle dopasowywać grę do potrzeb użytkowników.
Ale pamiętaj o uprzejmości! Wezwania do strajku, przeklinanie, obrażanie pracowników i innych użytkowników albo wzywanie innych użytowników do zmiany gry są całkowicie zabronione. Forum nie jest miejscem na takie rzeczy i wszystkie wypowiedzi tego typu będą natychmiast usuwane. Koniec końców szkodzisz w ten sposób tylko sobie, gdyż nie zwracamy uwagi na tego rodzaju wypowiedzi. Dlatego pisz krótko i na temat bez zbędnych epitetów, a na pewno zajmieny się Twoją sprawą i pomożemy Ci rozwiązać problem tak szybko, jak będzie to możliwe.

Listy tej nie uważamy za kompletną, ale, póki co, to dobre założenia w celu umożliwienia nam wszystkim przyjemnych kontaktów na forum. W razie potrzeby netykieta ta zostanie poszerzona.
__________________

Ostatnio edytowane przez Aether ; 07.10.2011 o 13:03
Aether jest offline  
Następujący użytkownicy 6 podziękowali Aether za ten post:
Zamknięty wątek

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Aktywny(e)
EmotikonyAktywny(e)
[IMG] kod jest Aktywny(e)
Kod HTML jest wyłączony

Forum Jump


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2020 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski support vBulletin
Copyright Š2011 by 'Playa Games GmbH'