Bloodmoon - Supportforum

Wróć   Bloodmoon - Supportforum > Gra & Support > FAQ > Gra

Zamknięty wątek

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 07.10.2011, 09:31   #1
Dante83
Duch Mroku

Awatar Dante83

Exclamation Najczęściej Zadawane Pytania.

W tym wątku zamieściłem odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat Bloodmoon. Mam nadzieję, że te informacje okażą się przydatne dla początkujących graczy.
W przypadku kolejnych pytań pasujących do tego tematu wystarczy napisać do mnie prywatną wiadomość. Ten wątek będzie uaktualniany na bieżąco.

FAQ

Q. Rasy. Jaka jest różnica między nimi?
A. Na początku gry mamy do wyboru 3 różne typy postaci. Każda z ras ma swoje mocne strony. Dla wampira najważniejsza jest cecha siła woli, wilkołak powinien inwestować w siłę, a największą zaletą łowcy jest dobra zwinność.
Warto również pamiętać, że gracze w klanie muszą należeć do jednej rasy i nie ma możliwości atakowania gracza, który wybrał tą samą rasę co nasz bohater.

Q. Co to jest wytrzymałość?
A. Głód, krew lub wytrzymałość jest to ilość punktów akcji niezbędnych do wykonywania zadań w zamku. Czerwony pasek wytrzymałości znajduje się na dole strony. Regeneruje się on co pewien czas, a gracze mogą zyskać dodatkowe punkty akcji poprzez zakup pewnych przedmiotów w grze, np. mięsa.

Q. Co to są krwawniki i jak mogę je zdobyć bez kupowania ich?
A. Krwawniki to specjalna waluta premium w grze. Dzięki nim możemy na przykład kupić pewne przedmioty w sklepie. W początkowej fazie przygody z grą Bloodmoon każdy użytkownik otrzymuje za darmo pewną ilość krwawników. Pojedyncze okazy tej waluty premium można również otrzymać za wykonane zadania w zamku.

Q. Co to jest klan?
A. Klan, sfora lub zakon jest to kilkoro graczy z jednej rasy połączonych w silną grupę. Poprzez rozwój twierdzy, skarbca i biblioteki gracze zyskują kolejne bonusy w grze i mogą przyjmować więcej członków do klanu.

Q. Jak mogę dołączyć do klanu?
A. Powinieneś otrzymać zaproszenie od przywódcy klanu. W przypadku wolnego miejsca w klanie można do grupy można dołączyć po osiągnięciu pewnego poziomu doświadczenia w grze.

Q. Dlaczego niektórzy gracze w komnacie chwały zaznaczeni są na czerwono, a pozostali gracze mają biały kolor?
A. Gracz zaznaczony na czerwono został niedawno zaatakowany i przez pewien czas jest chroniony przed walkami z innymi graczami. Ma to zapobiec nadmiernemu atakowaniu innych graczy i wymienianiu się czcią między znajomymi. Użytkownicy zaznaczeni na biało mogą zostać zaatakowani w każdej chwili. Gracz czerwony ponownie będzie biały, czyli "wolny" do zaatakowania po odbytych przez nas 5. atakach na innych graczy. W przypadku, gdy nie odbędziemy 5 walk, ochrona czerwonego gracza "schodzi" po 24h od naszego ataku.
Każdy gracz ma własną listę czerwonych graczy, to co widzimy na arenie jest widoczne tylko dla naszych oczu.

Q. Czy charyzma pomaga w walce?
A. Charyzma nie ma żadnego wpływu na przebieg walki. Dzięki charyzmie gracz ma tańsze przedmioty w grze. Ta cecha jest również potrzebna do ulepszania budynków w klanie.

Q. Jaką mam korzyść z ulepszania kryjówki?
A. Kryjówka nie daje żadnego dodatkowego bonusu graczowi. Obecnie jest to tylko element mający na celu urozmaicenie rozgrywki.

Q. Jak mogę uaktywnić miksturę?
A. Po kupieniu napoju w sklepie wystarczy przenieś go na awatar własnej postaci w grze. Najlepiej zrobić to na stronie profilowej gracza a nie w sklepie, żeby uniknąć przypadkowego sprzedania mikstury. Okres działania tymczasowego bonusu wyświetla się z lewej strony profilu gracza.

Q. Co to jest cześć i jak mogę ją zdobyć?
A. Punkty czci decydują w którym miejscu rankingu znajduje się nasz bohater. Zdobywa się je poprzez pokonanie innego gracza w walce na arenie. Gdy przegramy taką walkę nasza postać traci pewną ilość punktów czci.

Ostatnio edytowane przez Tara ; 11.11.2011 o 20:42 Powód: Uzupełnienie
Dante83 jest offline  
Następujący użytkownicy 3 podziękowali Dante83 za ten post:
Zamknięty wątek

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów