Bloodmoon - Supportforum

Wróć   Bloodmoon - Supportforum > Gra & Support > Sekcje Klanowe > BloodMoon.WP > Pogawędki

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stare 12.08.2012, 13:54   #1
Wandall
Nowicjusz

Domyślnie Tak pomiędzy Nami Łowcami,czyli co piszczy w cmentarnej trawie...

Witam,
jako że jesteśmy tak może troszkę "po macoszemu" traktowani, uznałem, iż dobrze by było podzielić się tutaj w temacie rozwoju postaci:
Mam na obecna chwile postać na 55lvl i statystki na niezbyt wysokim poziomie (bo na dopalaczach)

siła 1036 pkt
zwinność 684 pkt
siła woli 1009 pkt
kondycja 1009 pkt
charyzma 375 pkt
pancerz 2745 pkt (74,9%)

Moja "taktyka" zapewne, kiedy ją tu opisze zostanie skrytykowana, ale opisuje ją, gdyż nie do końca jest tak, jak wypowiadają się starzy wyjadacze (tj. Wilkołaki i Wampiry) o EXP i dążeniu do TOP10...

Otóż moją postać z zamiłowaniem wręcz atakują gracze o 5-8lvl wyżsi i statystycznie na 10 stoczonych walk, mam 6 wygranych. Cieszy mnie to niezmiernie, że Wampy i Wilkołaki mnie atakują, bo podwyższają mi (nie tylko sobie) wyniki walk na arenie. Może to dziwna taktyka być "w paszczy lwa", ale skutkuje walkami, bo jestem traktowany, jako "leszczyk barowy", bo mam niższy o 5-8 poziom. W zasadzie nie pozostaje również dłużny i również atakuje wszystko, co mam w obrębie tabeli areny - nie patrząc już, czy mam z tego cześć, czy nie mam... ...to powiedzmy zaostrza jeszcze bardziej chęć ataków na mnie i skutkuje, iż ciągle mam walki...

Ale jak to się dzieje, że mam silniejszych przeciwników a pomimo to, daje sobie jakoś rade z nimi?
I tu zaczyna się problem, bo inni uważają, że to zła taktyka, ale ja ją tu opisze , bo mi się podoba oraz liczę, że Ci , co myślą podobnie, być może dołączą do mojego klanu lub założą podobne:

Moja gra polega przede wszystkim, by jak najwięcej "wycisnąć" z danego poziomu. Zatem nie wybieram tych zadań, co dają najwięcej doświadczenia, tylko wręcz odwrotnie. Owszem, kieruje się również zasadą, że jeśli jest jakiś item albo broń lub zbroja warta by poświecić EXP na to, to biorę taką misje - to logiczne, bo podwyższa mi to pancerz i statystyki. W innych przypadkach zasadą jest, że te zlecenia, co dają mi najmniej doświadczenia i trwają najkrócej, to najlepsza opcja - kasa za misje jest niejako drugoplanowa...
Podwyższam tym sposobem osiągnięcia. I tak na 55lvl (jego początek) mam:

WALKI 425/500 bonus za 500 walk +15pkt do każdego z atrybutów
MISJE 14/20 bonus za 20 misji +6 pkt do każdego z atrybutów
(tu to ciężko coś osiągnąć, bo przeciwnicy są o wiele za
silni i średnio jednego pokonuje się, co 5 lub więcej lvl)

CZEŚĆ 6110/10000 bonus za 10000 +21pkt do każdego z atrybutów
ZLECENIA 1833/5000 bonus za 5000 +28pkt do każdego z atrybutów
PRACA 490/500 bonus za 500 +21pkt do każdego z atrybutów.

Dochodzą do tego bonusy za Zakon:
Twierdza 20lvl - 20% do żywotności
Skarbiec 19lvl - dodatkowe 19% z kwoty za wykonane zlecenie.
Biblioteka 0lvl - nie rozwijam, bo jak wspomniałem, doświadczenie skraca ilość zleceń na danym poziomie postaci.

Postać moja może za szybko nie dojdzie na listę TOP10 (jeżeli w ogóle dojdzie), ale będzie się mogła pochwalić, pomimo niskiego poziomu, niezłymi osiągnięciami i statystykami oraz skutecznie radzić sobie z Wampami i Wolfami w danym zakresie walk na arenie. Stąd też zachęcam innych do mojego klanu "Czyściciele" lub zakładanie innych, podobnych, gdyż można śmiało pokusić się o walki z klanami, które może w swoich szeregach mają wyższe poziomy graczy, ale jednocześnie nie mają osiągnięć i bonusów z tym związanych, przez co można z nimi próbować skutecznie walczyć i wygrywać- a to przecież daje największą satysfakcje...
Wandall jest offline   Odpowiedz z cytatem
Następujący użytkownik podziękował Wandall za ten post:
Stare 12.08.2012, 19:15   #2
Wiktorator
Duch Mroku

Awatar Wiktorator

Domyślnie

Zgadzam się z Tobą Wandall, że dróg sukcesu i satysfakcji w tej gierce jest wiele. Powinieneś jednak zauważyć kilka ważnych kwestii dotyczących zależności taktyki rozwoju postaci od poziomu jej rozwoju.
Mianowicie na niższych levelach, poniżej 70-80, faktycznie granie na EXP jest nie do końca rozsądne ponieważ przy krótkich paskach EXP szybkie podbijanie doświadczenia powoduje jego wywindowanie ponad poziom reputacji w miastach. To zaś powoduje ograniczony dostęp do sprzętu, co odbija się znacząco na atrybutach, a przede wszystkim na pancerzu, który uznać należy w tej grze za najważniejszy element warunkujący powodzenie w walkach.
Na wyższych levelach jednak ich podbijanie staje się coraz trudniejsze. W efekcie pomijanie EXP prowadzi do sytuacji, w której nawet przy bardzo rozbudowanych statystykach nie masz szans w pojedynkach z rywalami o kilka levelów bardziej doświadczonymi od Ciebie. Z kolei nawet gra całkowicie ukierunkowana na EXP w zadaniach nie powoduje utraty reputacji w miastach, bo ilość zadań, które musisz zrobić dla podbicia poziomu EXP rośnie w szybkim tempie.
Konkludując uważam więc, że gra powyżej 100 levela musi jednak być bardziej skoncentrowana na podbijaniu EXP. Osobiście stosuję rozwój zrównoważony, w którym wybieram zadania z EXP, ale rezygnuję z nich w przypadku, gdy wynagrodzenie za konkretne zadanie przekracza typową kwotę (czyli zadania z bronią oraz ostatnio z niektórymi innymi sprzętami, których wartość znacznie wzrosła).

Narzędzia wątku
Wygląd

Uprawnienia umieszczania postów